Поширити

Голова Комітету виборців Олексій Кошель зазначив, що політики і партії продовжують підкуповувати виборців після офіційного початку виборчого процесу.

“Говорити про підкуп виборців як порушення чинного законодавства ми зможемо лише у вівторок, коли перші кандидати будуть зареєстровані, офіційно відкриють рахунки і розпочнуть виборчу кампанію. Зараз ми можемо говорити про політтехнологію, яка використовується впродовж останніх двох місяців. Однак ми фіксуємо, що навіть після офіційного старту виборів політики і політичні партії продовжують використовувати технологію підкупу виборців”, – сказав він на брифінгу, повідомляє “Укрінформ”.

Відбувається непрямий підкуп: масова роздача продовольчих наборів, використання технології так званої “нової гречки”, коли виборцям роздають не продовольчі набори, а засоби індивідуального захисту. Ця технологія також прослідковується у наданні виборцям послуг дозвілля – концертна діяльність, пояснив керівник КВУ.

“З початку серпня ми зафіксували понад 50 прикладів проведення концертів із паралельною агітацією за потенційних кандидатів або інших учасників виборів. І різноманітні благодійні заходи із роздачею товарів”, – зазначив Кошель.

Від початку виборчого процесу (з 5 вересня, – Gazeta.ua) у КВУ зафіксували близько 40 таких прикладів.

“Цей “марафон щедрості”, марафон псевдоблагодійності триватиме ще впродовж кількох тижнів, до часу завершення реєстрації кандидатів на місцевих виборах. Окремі кандидати можуть безкарно використовувати такі технології до завершення дати реєстрації (24 вересня, – Gazeta.ua). Ми наголошуємо, що після того, коли кандидат або політпартія стають суб’єктами виборчого процесу, вся ця передвиборна псевдоблагодійність розглядається в межах чинного законодавства і передбачено достатньо жорстке покарання включно з термінами ув’язнення для окремих “благодійників”, – запевнив Кошель.