Поширити

Понад тисячу хасидів прибули 14 вересня до українсько-білоруського кордону в пункт пропуску “Нові Яриловичі”, щоб потрапити на святкування Рош га-Шана (єврейський Новий рік) до Умані.

Як повідомляється на сайті Державної прикордонної служби, глава відомства Сергій Дейнеко зустрівся з групою іноземців, які хочуть в’їхати до України (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

Зазначається, що він показав постанову Кабінету міністрів про обмеження для в’їзду іноземців.

Дейнеко також закликав іноземців поважати закони і правила України, які регламентують перетин кордону.

Він додав, що прикордонники не допустять спроб порушення кордону. Через це ДПСУ задіяла резерви – співробітників Нацполіції й Нацгвардії. У Держприкордонслужбі уточнили, що ситуація контрольована.

Також громадян попередили про те, що рух через пункт пропуску “Нові Яриловичі” залишається обмеженим. Таке рішення українські прикордонники були змушені ухвалити, оскільки прибулі іноземці фактично зайняли проїжджу частину, що призводить до ускладнення руху автомобілів і може нести загрозу життю громадян.

Зі свого боку “Белта” уточнює, що на території прикордонних з Україною районів перебуває близько 1,5 тисячі хасидів.

Водночас, інформоване джерело у правоохоронних органах повідомило , що на даний момент ситуація на кордоні повністю контролюється.

“Ніяких пригод поки не зареєстровано – паломники не намагаються прорватися. Вони знаходяться на лінії між двома державами – тобто, їх випустили з Білорусі, але не впускають в Україну. На місці зібрані додаткові сили правоохоронців, які, втім, поки не залучаються”, – розповіло джерело.