Поширити

Коронавірус вражає практично всі органи і системи людського організму: легені, нирки, серце, нервову систему.

Про це в інтерв’ю виданню “Ваше здоров’я” розповіла завідувачка кафедрою інфекційних хвороб НМУ ім. А. А. Богомольця Ольга Голубовська, – пише obozrevatel.

За її словами, вірус в першу чергу вражає легеневу тканину, в результаті чого розвивається фіброз легенів. Тому медикиня порекомендувала людям, які перенесли COVID-19, обов’язково зробити щеплення від грипу через 2-3 тижні після одужання.

Це пов’язано з тим, що грип також вражає нижні дихальні шляхи. І “накладення” цього захворювання на фіброз може призвести до дуже тяжких наслідків.

Крім того, за словами Голубовської, у деяких пацієнтів може розвиватися ниркова недостатність. Також частим наслідком коронавірусної хвороби є тромбоз судин.

“Серце також під ударом COVID-19. У деяких наших пацієнтів траплялося по кілька інфарктів за період перебування на стаціонарному лікуванні”, – розповіла лікарка.

Вона також зазначила негативний вплив коронавірусу на центральну нервову систему і психіку. Він пов’язаний з гіпоксією і застосуванням деяких лікарських препаратів.