Поширити

У Мінську три дні немає води в мікрорайоні Нова Борова, де проживає близько 15 тисяч людей. Цей район став одним з лідерів у білоруській столиці щодо протестної активності своїх жителів. На президентських виборах тут, навіть за офіційними даними, з п’ятиразовим відривом перемогла опозиціонерка Світлана Тихановська.

Про це повідомляє радіо “Свобода”.

Вода зникла після того, як невідомі спиляли запірний вентиль водогону, – але влада не квапиться усувати аварію, стверджуючи, що їй треба “перевірити якість поданої в будинки води”. Проблема зі злощасним вентилем ускладнюється тим, що людина, яка спиляла його, ще й висвердлила болти, які потрібно відкрутити для того, щоб поміняти несправну деталь.

Через відсутність води було скасовано заняття в місцевій школі та дитсадках. У вівторок, 17 листопада, в районних чатах стали з’являтися повідомлення про відключення опалення, однак трохи пізніше представник керуючої компанії, яка обслуговує Нову Борову, повідомив про усунення несправності.

Колишній кандидат у президенти Світлана Тихановська назвала те, що відбувається, “дрібною і мстивою спробою перетворити Нову Борову на гетто”, а білоруський Гельсінський комітет готує звернення до спеціального доповідача ООН з питання про права людини на безпечну питну воду і санітарні послуги.

Один з місцевих жителів розповів журналістам, що люди з усього Мінська стали привозити воду в Нову Борову, ставити її до під’їздів на лавки, на віконця.