Поширити

Фото президента України Володимира Зеленського разом з батьками вдома на кухні в Кривому Розі викликало ажіотаж в мережі. Так, користувачі захопилися “простотою” сімейного знімка.

У зв`язку з цим ми пропонуємо згадати, що відомо про батьків Зеленського, а також про те, чому в рідному для президента Кривому Розі його досі називають сином того самого Олександра Зеленського, – пише OBOZREVATEL .

Володимир Зеленський бажає не виставляти на показ сімейне життя і практично не коментує особисті стосунки. Однак під час рідкісних інтерв’ю не приховує своєї гордості за батька.

Олександр Зеленський – професор, багаторічний завідувач кафедри інформатики та прикладного програмного забезпечення в Криворізькому економічному інституті.

“Він виховав багатьох учених… Він вивчив покоління молодих людей, вони стали кандидатами і докторами наук”, – розповідав раніше Зеленський в інтерв’ю Дмитру Гордону.

Водночас Зеленський-молодший пишається і тим, що у його батька в місті абсолютно білосніжна репутація.

“Приїхав пацан із Америки – у нього класна робота, спершу п’ять тисяч доларів отримував, зараз уже напевно багата людина. Приніс йому якісь цукерки, коньяк – він його жене по інституту…”, – посміхаючись розповідав Зеленський.

Тому в рідному Кривому Розі президента все ще називають сином того самого Олександра Зеленського.

Деякий час сім’я Зеленських проживала в Монголії, попри те, що батьки – українці за національністю. У степовому краї працював батько Володимира. Математик за освітою, в подальшому зайняв пост професора на кафедрі кібернетики та обчислювальної техніки, в далекій азіатській країні він брав участь у будівництві гірничо-збагачувального комбінату. Мама Римма займалася інженерними технологіями.

У Монголії ж Зеленський пішов у перший клас, але через декілька років сім’я повернулася на батьківщину в Україну. Важкий клімат підірвав здоров’я мами Володимира, тому вона вже не могла працювати інженером, а зосередилася на домогосподарстві.

Зеленський-старший влаштувався в Криворізький університет, а коли його син вступав туди ж, то навіть поїхав на час по роботі з країни. В ту ж Монголію, де у нього склалася відмінна репутація.

“Щоб ніхто не подумав, що мій тато якось вплинув на мій вступ. Батьки – це великі, головні для мене люди… Вони мені дали основну річ – виховання, хворобливе світовідчуття, хворобливе відчуття брехні і неправди, чому, власне, я так реагую на будь-яку брехню в Інтернеті”, – розповідав Зеленський в інтерв’ю.

Водночас між сином і батьком стосунки складаються не завжди просто. Як розповідав Зеленський-молодший, його злить, що батько не хоче нічого від нього приймати. Батькові ж не завжди подобалися пародії, які показували у “Кварталі 95”.

“Відверто скажу: з Вовою через Кличка посварився. Я був спортсменом і на це дивлюся інакше. Кличко ж Олімпійський чемпіон, найкращий у світі серед профі! Тупий спортсмен великим ніколи не стане, а Кличко – великий! Таку людину не треба було б чіпати, а вони його…”, – журився Олександр Семенович в інтерв’ю “КП в Україні”.

Але все одно він дуже пишається сином і ображався, коли хтось із знайомих казав, що не підтримує його кандидатуру на виборах президента України.

“Я не в захваті, що він пішов у політику, я ж знаю, що це бруд страшний. Скрізь злодійство, болото. Мама теж переживає, їй не потрібна вся ця політика. Я не хочу, щоб як позавчора  прийшла сусідка і: “Я за Вову не буду!” Ми дуже образилися, звичайно. Каже, мені подобається Юля. Ну подобається Юля  ми з тобою не друзі! Іди до Юлі чай пити! Якщо чесно, дуже хвилююся. Дуже переживав я, коли прочитав гидоту про Вову, навіть страшно стало. Я люблю свого сина, скажу вам чесно. А який нормальний тато не любить свого сина? Звісно, люблю”, – розповідав він у тому ж інтерв’ю.