Поширити

Глобальні зміни клімату стануть для людства ще більшим викликом, ніж пандемія коронавірусу. Адже від них не врятує жодна вакцина. Єдиний шлях – це повне припинення викидів парникових газів в атмосферу.

Про це написав у своїй новій книзі “Як уникнути кліматичної катастрофи: рішення, які в нас є, і прориви, які нам потрібні” співзасновник корпорації Microsoft, філантроп Білл Гейтс. В ефірі телеканалу NDTV мільярдер наголосив, що людство повинне прагнути, аби до 2050 року шкідливі викиди знизилися до нуля. Наразі ж їх обсяги становлять 51 млрд т на рік, – пише obozrevatel.

Гейтс порівняв сучасний клімат Землі із ванною, яка поступово наповнюється водою. “Навіть якщо зменшити потік води до тонкої цівки, зрештою вона переповниться. Тому мета щодо скорочення викидів не допоможе. Єдина розумна мета – нуль“, – переконаний він.

На думку підприємця, щоб втілити такий сценарій, цивілізації буде недостатньо зменшити споживання та кількість подорожей. Відтак, боротьба зі змінами клімату стане найважчим кроком для людства за всю його історію.

В інтерв’ю для Technology Review співзасновник Microsoft наголосив, що головними причинами забруднення атмосфери нашої планети є виробництво електроенергії, автомобілів та літаків, цементу, сталі і навіть тваринництво. Адже 18% парникових газів виділяються в результаті життєдіяльності корів. А це більше, ніж викиди від усього транспорту. Крім того, ще 9% вуглекислого газу виділяється внаслідок забезпечення функціонування індустрії виготовлення м’яса.

Щоб подолати цю проблему, Гейтс радить людству опанувати безвуглецеві способи вироблення енергії, речей, продовольства, палива тощо. До того ж, встигнути все це реалізувати необхідно лише за 30 років.

Передовсім Гейтс закликав подбати про вирішення таких нагальних питань уряди країн, пише ВВС. Адже проблема зміни клімату несе не меншу загрозу, ніж світова пандемія коронавірусу.

“Уряди повинні залучити найкращих фахівців і знайти ефективні інструменти для уникнення катастрофи. Жоден політик не передбачав, що пандемія коронавірусу прийде зненацька. Так трапиться і з кліматичними змінами”, – спрогнозував мільярдер.

“Щойно починаються незворотні процеси в природі, екосистеми починають помирати. Це не можна виправити вакциною. Важливо почати працювати вже зараз, щоб підготуватися. Це буде важко, але якщо ми досягнемо мети, це стане найкращим результатом”, – зробив висновок він.