Поширити

Всі троє учасників «китайської делегації» вже багато років живуть в Москві і там же займаються підприємництвом.

«Бізнес-делегація з Китаю», яку на початку березня у Криму вітала російська влада, насправді є групою підприємців з гуртових ринків Москви. Про це йдеться в розслідуванні видання «Медуза», – пише Zaxid.net.

«Делегація з Китаю» побувала в Криму на початку березня 2021 року, однак російські ЗМІ звернули на неї увагу тільки 15 березня у зв’язку з заявою депутата Верховної Ради від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадима Рабиновича. У себе в Facebook Рабинович написав, що візит китайців до Криму може бути відповідь ходом Китаю «у зв’язку з позицією України з “Мотор Січ”».

Відповідно до прес-релізу в «мінтуризму Криму» представники Китаю, відвідали виноробні господарства і курорти, а також взяли участь в круглому столі з членами уряду півострова.

Однак, як повідомляє «Медуза», в китайських джерелах немає даних про візит ділової делегації з Китаю до Криму – ні в повідомленнях агентства «Сіньхуа», ні в офіційній газеті компартії «Женьмінь Жибао», ні в офіційних акаунтах китайських державних відомств і ЗМІ в соцмережах.

Всі троє учасників «делегації» до Криму вже багато років живуть в Москві і тут же займаються підприємництвом. На фото- і відеорепортажах про візит китайської делегації до Криму представники китайської діаспори Москви впізнали своїх знайомих.

Чень Шаньвень, Чень Юн і Чжао Кай, за твердженням джерел «Медузи», тісно пов’язані один з одним, вони продають товари легкої промисловості на гуртово-роздрібних ринках «Москва» і «Садовод».

Як повідомила «Медуза», двоє з трьох учасників «делегації» є співвласниками (по 33%) фірми «Хао Лан», зареєстрованої в місті Жуйань східній провінції Чжецзян. У реєстрі компанія зазначена як підприємство малого бізнесу, зайняте виробництвом шкіряних, хутряних і пір’яних виробів і продажем взуття.

Кримські окупанти, які опублікували прес-реліз про круглий стіл російських чиновників і китайських бізнесменів, рекомендували «Медузі» звернутися за коментарями про візит «китайської делегації» до організатора цієї зустрічі – Південного регіонального центру підтримки експорту. «Медуза» направила туди свої питання, але відповідей на момент публікації свого матеріалу не отримала.

Секретарка Міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь, коментуючи візит «делегації Китаю» на анексований Росією півострів, сказала, що співпрацю деяких китайських компаній з Кримом «не можна політизувати».

Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін стверджує, що зустрівся з послом Китаю Фань Сяньжуном і обговорив з ним недавній візит «китайської бізнес-делегації» до Криму. За його словами, китайська влада повідомила, що не змінювали свою позицію щодо анексії півострова Росією.