Поширити

Вірус SARS-CoV-2 може існувати у світі з 2013 року. У цей час за 1100 кілометрів від Уханя в печерах, які досліджували спелеологи, було виявлено вірус, дуже схожий на COVID-19.

Про це заявив керівник служби профілактики і контролю інфекційних захворювань університетського шпиталю Женеви Дідьє Пітте в інтерв’ю “РИА Новости”. За його словами, у 2013 році цей вірус міг заразити людей, які працювали в цій печері, – пише Оbozrevatel.

Пітте розповів, що в Ухані є кілька лабораторій, де були зроблені публікації, дисертації, які в підсумку зникли. Крім того, коли вчені працюють над новим вірусом, то його заморожують, але в лабораторії не знайшли відповідний екземпляр.

Експерт додав, що це не свідчить про те, що SARS-CoV-2 було створено у лабораторії, “але це говорить про те, що, можливо, від нас сховали той факт, що вірус, вкрай схожий на COVID-19, було виявлено вже у 2013 році”.

Також Пітт згадав, що восени 2019 року в районі Уханя проходили Військові Олімпійські ігри, де деякі команди захворіли на симптоми, схожі на грип.

“Тож вірус уже був, і є свідчення того, що він був у Європі ще раніше, ніж про нього оголосили”, – підсумував вчений.

До речі, дружина вченого з лабораторії Уханя (Китай), який працював над коронавірусами, померла від “хвороби, схожої на COVID-19” ще в грудні 2019 року.

Також розвідка США не змогла прийти до однозначного висновку про походження COVID-19. Американський президент Джо Байден доручив спецслужбам подвоїти зусилля в розслідуванні і через 90 днів надати йому новий звіт.

Джерела коронавірусу, який став причиною всесвітньої пандемії, досі не встановлено. Всі гіпотези, визначені вченими, як і раніше залишаються чинними. Ролі ринків в Ухані (Китай) у поширенні COVID-19 не визначено. Про це йдеться в звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

  • Станом на неділю, 1 серпня, коронавірусом в Україні та світі заразилося понад 198,5 млн осіб. За минулий день виявили 534 868 нових інфікованих, померло ще 8889. Усього хвороба забрала життя понад 4,2 млн пацієнтів.