Поширити

Сестри Умено Суміяма і Коме Кодама народилися 5 листопада 1913 року в родині з 13 осіб на острові Шодо. 107-літніх жінок визнали найстарішими близнюками у світі.

За словами сестер, у підлітковому віці вони піддавалися булінгу з боку однолітків, тому цей період для них був найважчим. Про це йдеться на сайті Книги рекордів Гіннеса, – пише Оbozrevatel

Умено і Коме рано почали жити окремо. Жінки вийшли заміж, тому дуже рідко бачилися. На сьогоднішній день вони проживають у різних будинках для людей похилого віку.

За словами родичів, жінки товариські та позитивні. У Умено більш вольовий характер, у Коме – ніжний. Відомо, що в дитинстві Умено і Куме пережили Першу світову війну, а в дорослому віці – Другу світову.

Через COVID-19 близнюкам не змогли особисто вручити офіційний сертифікат Книги рекордів Гіннеса, тому його направили до будинків для людей похилого віку, де зараз знаходяться сестри. Як розповів персонал хоспісу, Умено розплакалася, коли побачила відповідний документ.

Зазначається: показник середньої тривалості життя в Японії найвищий і становить 84 роки. До цього найстарішою людиною у світі стала 118-річна Танака Кане, а найстарішим чоловіком – Дзіроемон Кімура, який помер у віці 116 років і 54 дні у 2013 році.