Поширити

В Україні почалася третя хвиля епідемії коронавірусної хвороби. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції у четвер.

“Кожного дня бачимо зростання кількості захворілих. На жаль, треба констатувати, що почалася третя хвиля епідемії в Україні. Це цифри, статистика, яку ми бачимо. Її неможливо приховати, – пише Газета.юа.

Треба бути свідомим – розпочалася третя хвиля”, – заявив голова уряду.

“Які у нас інструменти? Адаптивний карантин. Ви бачите червоний рівень і такий жорсткий локдаун запроваджений в Івано-Франківській області. Чернівецька, Житомирська, Вінницька на підході, Закарпатська, Тернопільська. І ще низка областей, які за нашою термінологією “помаранчевий рівень”. Це означає, що на підході може бути жорсткий локдаун.

Звичайно, коли більшість областей будуть у червоних зонах, скоріше за все прийдеться вертатися до тої моделі локдауну, який Україна вже проходила. Дуже би не хотілося цього робити. Щиро кажу.

Тому треба ще раз звернутися до свідомості громадян: коронавірус нікуди не дівся. Початок вакцинації означає лише початок. Процес вакцинації у всьому світі займе щонайменше 2 роки. Протягом цих 2 років – масковий режим, дезинфекція рук, соціальна дистанція. Треба вберегти себе, своїх близьких. І не тішити себе ілюзіями, що вакцина все врятує.

Ви бачите, яка сьогодні конкуренція між країнами за вакцину, який є дефіцит”, – заявив Шмигаль.

Процес вакцинації технологічно займатиме певний час, сказав прем’єр.

“Суспільство, яке має високий рівень свідомості щодо обмежень, воно пройде ці хвилі. Можливо буде і четверта, п’ята.

Я розумію, що суспільство – виснажене. Окремі галузі, бізнеса – виснажені від цих локдаунів.

Вакцина – це, звичайно, світло в кінці тунелю. Але це історія 1,5-2 років”, – сказав голова уряду.