Поширити

Прессекретарка президента Юлія Мендель написала статтю в Atlantic Council про главу держави Володимира Зеленського і олігархів.

Прихід Зеленського до влади у 2019 році означав припинення “майже 30 років домінування олігархів, через що Україна занурилася у бідність та корупцію. Тепер Зеленський, за її словами, виконує свої обіцянки та бореться з впливом олігархів, повідомляє “Українська правда”

Мендель розповідає про повернення державного регулювання цін на ринку електроенергії, боротьбу з Дмитром Фірташем, введення Радою нацбезпеки і оборони санкцій проти Дмитра КозакаВіктора Медведчука і його дружини, пов’язаних із ним телеканалів, затримання топменеджерів Приватбанку.

Також речниця Зеленського нагадала, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов борються з державою у декількох юрисдикціях щодо відшкодування грошей. Вона назвала справу Приватбанку “символом безкарності олігархів” і очікує прогресу, в якому бачитимуть “великий прорив для України”.

“Зеленський готовий кинути виклик впливу українських олігархів усюди: від енергетичного та банківського секторів до політики й медіа. Попередні українські лідери багато говорили про деолігархізацію, але мало робили. Зеленський хоче, щоб за нього говорили його дії”, – написала Мендель.