Поширити

Олександр Ткаченко додав, що до України заборонений в’їзд тим, хто відвідував окупований Крим.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відповів, чому співаків Ані Лорак та Філіпа Кіркорова досі не позбавили звання народних артистів України, передає ТСН.

Так, виконавці зробили вибір на користь Росії, де живуть та працюють. Більше того, останнім часом Лорак неодноразово приїздила до Києва. В програмі “Перехресний допит” Ткаченко відповів, що ці звання артисти отримали в зв’язку з участю в “Євробаченні”.

“Якщо ми вже говоримо про позбавлення звання Кіркорова, то варто ставити питання і про позбавлення звання й Ані Лорак, можливо, ще переглянути усі списки. Я достатньо скептично ставлюсь до цього пострадянського феномену статусу “заслужених” і “народних”. Це дійсно радянська традиція. В європейських країнах є почесні відзнаки президента та держави за внесок у розвиток культури. На жаль, у нас бажаючих стати “заслуженими” і “народними” не менше. Але це теж питання до публічної дискусії, готовності спільноти робити якийсь наступний крок”, – відповів Ткаченко.

Крім того, міністр зазначив, що російські зірки не зможуть приїздити до України лише в тому випадку, якщо порушать закон, приміром, виступатимуть в Криму: “Якщо артист десь щось висловив, але не порушив закони, це його приватний погляд, який я не підтримую, засуджую, але ми теж вільна країна. Ми не можемо за кожне висловлювання вводити заборони чи навпаки давати ордени”.

Також він додав, що Україна не може заборонити нашим виконавцям працювати в Росії.

“Я припинив співпрацю з росіянами, ми знімали спільно серіали у 2014 році. На жаль, я був один із небагатьох, хто це зробив. Так само ми знаємо й артистів, їх більше, які припинили виступи в Росії і зосередилися на українському та міжнародному ринках. Але ми не можемо заборонити, з іншого боку, Ані Лорак, Світлані Лободі або ще комусь, кому подобається Москва, з огляду на все це, виступати в Москві. Це їхня справа. І вже громадськість, публічна позиція може говорити про те, чи сприйматимуть вони таке ставлення людей до того, що вони там виступають, чи ні”, – сказав міністр.

Олександр Ткаченко також поділився, що серед українських артистів тренд співпраці з росіянами спадає, оскільки з’являється можливість працювати із західними партнерами.