Поширити

Кандидатська дисертація народного депутата від партії “Опозиційна платформа – За життя” Іллі Киви може бути відправлена на “глибинну перевірку”. Можливо, йому доведеться пройти повторний захист наукової роботи.

Про це в програмі “Гостре питання” на телеканалі Обозреватель сказав радник міністра внутрішніх справ України, доктор філософії у галузі “Право” Володимир Мартиненко.

“Зважаючи на великий суспільний резонанс, я передбачаю, що експертна рада відправить роботу Киви на повторну експертизу, тобто на повторний захист”, – зауважив він.

За його словами, якщо під час написання експертного висновку виникають певні сумніви, “роботу відправляють на повторну експертизу. Повторний захист відбувається вже в іншій спецраді якогось іншого вузу”.

“Чи зможе Ілля Кива довести, що то його робота, що він у цьому розбирається, що там є наукові статті – це буде вже з’ясовано в результаті цієї глибинної перевірки. Але в мене є сумніви, що внаслідок всіх цих процесів Іллі Киві присвоять наукове звання “кандидат наук”, – додав Мартиненко.

Говорячи про дисертацію Киви, він зауважив, що напрацювання, викладені в ній, можуть “не зовсім відповідати дійсності”. Зокрема, йдеться про впровадження результатів наукових досліджень “у підприємствах, установах, організаціях, в законотворчій, викладацькій діяльності”.

Мартиненко пояснив, що дисертаційна робота потрапляє до спецради після проведення всіх експертиз, а отже, її не варто звинувачувати у спотворенні фактів.

“Часто ми намагаємося звинуватити членів цієї спецради в тому, що вони щось спотворили, але насправді їм приходить якийсь пакет документів. Вони не перевіряють, наскільки ці документи є достовірними”, – пояснив він.