Трамп попросив Макрона вийти під час зустрічі із Зеленським — експерти з читання губ
Під час невимушеної зустрічі у базиліці Святого Петра у Ватикані Дональд Трамп висловив президенту Франції Еммануелю Макрону несподіване прохання. Президент США, звертаючись до свого французького колеги, зазначив: “Мені потрібно, щоб ти зробив мені послугу — ти не повинен бути тут“.
В цей момент президент України Володимир Зеленський підтвердив словами свою згоду з Трампом. Таку інформацію розповсюдило видання The Sun, посилаючись на експертизу зчитувачки губ Ніколі Хіклінг.
Цей інцидент трапився напередодні приватної бесіди Трампа і Зеленського, поки для неї готували стільці. Поряд також перебували Макрон і лідер британських лейбористів Кір Стармер. На фотографіях можна помітити, як Макрон обійняв Зеленського перед тим, як Трамп відвів французького президента вбік для розмови.
На думку Хіклінг, Трамп спочатку наблизив обох лідерів, перш ніж зробити своє прохання до Макрона піти з зустрічі.
Експертка також проаналізувала відео спілкування між Трампом і Зеленським. Вона зазначила, що український президент висловив бажання: “Я хотів би, щоб ви це зробили, але не так“. Трамп у відповідь зазначив: “Це дуже цікава стратегія. Можете бути впевнені“.
На кадрах помітно, що священнослужитель поруч виглядав стривоженим, почувши частину розмови між керівниками.
Після офіційної церемонії прощання з Папою Римським Франциском, президент Зеленський і президент Трамп провели 15-хвилинну розмову.
Зеленський згодом прокоментував кілька аспектів зустрічі у відповідь на запитання журналіста, зазначивши, що обговорювали глобальні досягнення, проте деталі залишилися незрозумілими.
Трамп зрештою звинуватив путіна у небажанні закінчити конфлікт.
