Білд повідомив про загадкові об'єкти над Литвою, міністр безпеки не підтвердила інформацію
Німецьке видання Bild повідомило про можливе вторгнення двох невідомих літальних об’єктів у повітряний простір Литви, однак місцева міністерка безпеки спростувала цю інформацію.
10 вересня з’явилася інформація від Bild про нібито появу двох невідомих літальних апаратів над литовським небом. Джерела в НАТО підтвердили, що сигнали справді були зафіксовані, але об’єкти не були знищені, а розслідування ситуації триває.
Збройні сили Литви повідомили, що наразі не можуть підтвердити ці дані.
“Повітряні сили здійснюють контроль неба з підвищеною пильністю. У випадку виникнення сигналів, які нагадують ціль, ми реагуємо відповідно до встановлених алгоритмів“, – зазначили в армії.
Як уточнили військові, у таких ситуаціях можуть бути підняті винищувачі НАТО або оголошена повітряна тривога, проте загрози в даному випадку не підтверджено.
Міністерка регіональної безпеки, Довіле Шакалієне, звернула увагу, що служби країни перевірили всі сигнали, але жодних об’єктів не виявлено.
“Найголовніше, що ми зараз у стані підвищеної готовності. Винищувачі не раз піднімалися в повітря, щоб оцінити будь-які можливі загрози“, – сказала вона під час пресконференції.
Командувач литовської армії Раймундас Вайкснорас наголосив, що військові не можуть коментувати чутки, що поширюються в іноземних джерелах.
“Я не знаю, звідки у Bild ця інформація, але не можу її коментувати“, – підкреслив він.
Він додав, що 10 вересня винищувачі тричі піднімалися в повітря, проте жодних об’єктів не було знайдено.
Литва активно організовує свою оборону з урахуванням регіональної ситуації, уважно стежачи за подіями в Польщі. Напередодні польська армія повідомила про збиття кількох безпілотників на своєму території під час чергової атаки з боку Росії.
Отже, поки що інформація про “невідомі об’єкти”, які нібито впали на території Литви, не має підтвердження. Влада країни запевняє, що повітряний простір перебуває під постійним контролем, і у випадку реальної загрози реакція буде миттєвою.
У Польщі 10 вересня були зафіксовані десять уламків російських дронів, більшість з яких – поблизу східного кордону країни.
