Поліціянт хотів зам’яти справу з наркотиками за хабар, але його здав сам підозрюваний
Колишнього поліцейського в отриманні хабаря визнав винним Деснянський райсуд столиці. Про це пише «Главком», посилаючись на вирок.
У травні 2023 року у вестибюлі станції Київського метрополітену черговий поліцейський зупинив чоловіка та при перевірці виявив поліетиленовий зіп-пакет із білою порошкоподібною речовиною. За словами перехожого, він знайшов амфетамін у пачці із цигарок на території метро. Прибула слідчо-оперативна група. Пакетик було вилучено та розпочато розслідування.
У суді фігурант вину не визнав
За кілька днів дізнавач поліції подзвонив згаданому перехожому й запропонував зустрітися. При зустрічі службовець сказав, що за 2000 доларів замінить вилучену речовину на іншу і справу закриють. Таких коштів у співрозмовника при собі не було, та поліціянт сказав, що чекатиме й приплюсував 300 доларів. Не маючи грошей на хабар, громадянин заявив у поліцію. Несумлінного поліцейського пов’язали під час одержання 30 тис. грн. і 1,5 тис. доларів.
У суді фігурант вину не визнав, говорив, що хабар йому запропонував сам затриманий, наводив і інші аргументи. До слова, виявилося, що обвинувачений мав повноваження винести постанову про закриття кримінального провадження і йому не потрібно було ще когось «задіювати». Важливим доказом у справі стали телефонні бесіди. Зловмиснику присудили 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна і забороною обіймати посади в органах поліції терміном 3 роки.
Фото ілюстративне.
