Адвокат, якого підозрюють у сприянні ухилянтам, утік до Австрії

Один з двох адвокатів, затриманих 30 вересня минулого року в Києві, яких підозрювали у вимаганні й отриманні хабарів за сприяння ухилянтам, втік за кордон. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Голосіївського райсуду Києва, який дав дозвіл на затримання підозрюваного.

Адвокатам було обрано запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення 480 000 грн. застави. При умові звільнення під заставу, підозрювані не мали права без дозволу прокурора, слідчого і суду покидати столицю, зобов’язувалися здати закордонні паспорти. Та один з адвокатів, вийшовши на волю, 24 січня поточного року виїхав з України і згодом повідомив слідчому, що знаходиться в Австрії. Фігуранта вже оголошено в розшук.

Перед тим як втекти, підозрюваний вину заперечував

ЗМІ нагадує, що влітку 2024-го до одного зі згаданих адвокатів за консультацією звернувся військовозобов’язаний киянин. У відповідь адвокат нібито запропонував за 12-15 тисяч доларів оформитися на держпідприємство з бронюванням. Згодом обидва адвокати отримали від клієнта 11 600 доларів та нібито поспіхом організували формальне працевлаштування на підприємство спецзв’язку.

Перед тим як втекти, адвокат вину заперечував та оскаржував запобіжний захід. Його захист винуватив у всьому іншого фігуранта-адвоката. У ході розслідування планувалося допитати понад 70 осіб, працевлаштованих на згаданому підприємстві на 0,25% ставки. Слідчі припускали, що в схемі замішані й керівник Держпідприємства спецзвʼязку ДСС ЗЗІ України та співробітник, але підозри їм ще не оголошено.

Фото ілюстративне.

Як повідомлялося, сотні ухилянтів фіктивно забронював посадовець одного з підприємств.

Попередній запис Чоловік за хабар обіцяв роздобути дозволи на оренду водойми  
Наступний запис Депутатка і двоє спільників вимагали хабар у вдови військового