Підпали залізниці та спроби терактів: як ФСБ залучає підлітків до диверсій в Україні
У рамках масштабної спеціальної операції, що проводилася Службою безпеки України спільно з Національною поліцією, затримали 13 осіб, підозрюваних у співпраці з фсб. Вони, за даними слідства, були причетні до підпалів об’єктів Укрзалізниці, атак на військові автомобілі та планування диверсій під керівництвом російських кураторів.
У Вінницькій області було затримано двох іноземців, які прибули з сусідньої європейської країни з метою знищення релейних шаф залізничної інфраструктури. Один з них був взятий під варту під час спроби підпалу енергетичного об’єкта за допомогою легкозаймистої речовини, в той час як інший рухався до місця запланованої диверсії.
В Одесі правоохоронці виявили кулуарну групу з чотирьох осіб, що здійснювали підпали. Вони діяли в двох окремих бандах. За даними СБУ, злочинці завдали шкоди щонайменше семи релейним шафам сигналізації. Серед затриманих є 34-річна жінка, яка залучила до злочинної діяльності свого 16-річного сина, а також ще двоє 16-річних ліцеїстів. Після серії підпалів вони намагалися виготовити саморобний вибуховий пристрій для терористичного акту біля адміністративної будівлі територіального центру комплектування. Спецслужби зупинили молодиків під час підготовки вибухівки, не допустивши вибуху поблизу військового об’єкта.
На території Запоріжжя затримали безробітного чоловіка, який підпалив автомобіль Сил оборони та намагався вивести з ладу електропідстанцію на залізничній лінії.
У Києві, в Дарницькому районі, правоохоронці затримали двох 18-річних підозрюваних, які перебували під впливом наркотиків. Встановлено, що молодики отримали завдання від фсб, і спалили релейну шафу на одному з відрізків залізниці столиці.
Крім того, ще чотири особи, затримані раніше на Київщині, отримали нові підозри. Їхні дії були перекваліфіковані з огляду на диверсію, вчинену організованою групою у воєнний час.
В рамках обшуків у підозрюваних були вилучені мобільні телефони, одяг та інші докази їхньої причетності до злочинної діяльності. На цей момент усім затриманим пред’явлено звинувачення за чч. 2, 3 ст. 28 та ч. 2 ст. 113 КК України — диверсія, вчинена групою осіб за попередньою змовою або в складі організованої групи під час війни.
Згідно з чинними нормами права, всім фігурантам загрожує довічне ув’язнення з можливістю конфіскації майна.
Операцію провели співробітники СБУ у Києві, а також у Київській, Одеській, Вінницькій і Запорізькій областях. До розслідування були залучені кілька обласних прокуратур, включаючи Запорізьку спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони.
Нагадаємо, що в Вінницькій області правоохоронці затримали депутата, адвоката та їхнього спільника, які вимагали хабар у родичів загиблого військового, обіцяючи допомогу з демобілізацією сина загиблого.
Для більш детальних новин слідкуйте за нашими оновленнями на соціальних платформах.
