Гімнаст Пантелей Колодій з України переходить до збірної США
23-річний український гімнаст Пантелей Колодій вирішив змінити своє спортивне громадянство і буде представляти Сполучені Штати Америки на міжнародних змаганнях. Цей крок офіційно затвердив Виконавчий комітет Міжнародної федерації гімнастики (FIG) під час засідання, яке відбулось 7-8 травня 2025 року.
Відповідно до регламенту FIG, зміна громадянства вступить в силу через рік після ухвалення рішення, тобто з 8 травня 2026 року. Це означає, що з цього моменту Колодій зможе представляти США на всіх міжнародних турнірах.
До цього рішення Пантелей Колодій успішно виступав за Україну на багатьох міжнародних змаганнях, зокрема на чемпіонатах Європи, світу та Універсіаді, а також брав участь у Кубках світового виклику.
На початку 2025 року стало відомо, що Колодій планував взяти участь у відборі на чемпіонат США, представляючи університет Стенфорда, де він тренувався після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Однак участь у відбіркових змаганнях на той момент була неможлива, оскільки за правилами у них могли брати участь лише спортсмени з американським громадянством.
Плани на майбутнє та підготовка до змагань
Після отримання права виступати за США Пантелей Колодій планує активно готуватися до міжнародних стартів, включаючи чемпіонат світу та Олімпійські ігри. Тренування проходитимуть на базі університету Стенфорда, де є всі умови для підготовки спортсменів світового рівня.
