Суд призначив штраф 900 тис. грн для рибалки з Волині, який ловив рибу у нерест
Суд призначив покарання 36-річному жителю Волині, який здійснював риболовлю в період нерестової заборони.
Чоловіка оштрафували, і йому доручено сплатити компенсацію у розмірі 914 тисяч гривень, як вказано у судовому вироку.
Рибалка без правил: чоловіка чекає судова відповідальність
Інцидент стався у квітні 2023 року на озері Оріхове, яке розташоване в межах гідрологічного заказника. Під час події чоловік, використовуючи три сітки, вловив 60 бичків-ротанів, 19 окунів, 19 йоржів та 82 плітки.
Правоохоронці затримали його на місці події та склали протокол, який пізніше був переданий до суду.
Штраф та відшкодування за незаконне виловлення риби
На судовому засіданні чоловік визнав свою провину, отримавши позитивні відгуки за характеристиками та батьківським статусом. Суд вирішив накласти штраф у розмірі 17 тисяч гривень та зобов’язав відшкодувати збитки у розмірі 914,6 тисячі гривень Держекоінспекції за незаконний вилов риби.
Додатково рибалка повинен сплатити понад 13 тисяч гривень за проведення експертизи. Суд вирішив знищити риболовецькі сітки та конфіскувати човен на користь держави.
Вирок ще не має законної сили та може бути оскаржений в апеляційному суді.
Нагадаємо, що за вилов риби у великих масштабах передбачено серйозні покарання. Наприклад, рибалку з Вінниччини у жовтні 2023 року оштрафували на практично 700 тисяч гривень за вилов 218 кг риби.
