Заробіток на сльозах: зловмисниця вимагала гроші у родин військовослужбовців
У Миколаївській області засудили жінку, яка створювала фейкові профілі для обману громадян, видаючи себе за благодійницю, яка збирає кошти на рятунок військовослужбовців, вважаючи, що вони зникли або опинилися в полоні під час військової агресії росії проти України.
Жінка використовує фейкові групи для вимагання грошей від родичів військовослужбовців
У 2022 році мешканка міста Первомайськ, Миколаївської області, вирішила створити в соцмережах кілька фейкових груп для пошуку військовослужбовців, які, як вона стверджувала, безвісті зникли чи потрапили до полону під час військової агресії росії проти України. Важливо відзначити, що жінка не мала наміру реально допомагати у пошуку. Замість цього вона планувала використовувати ці фейкові групи для шахрайського видування грошей у родичів тих, хто, як вона стверджувала, зник у зоні конфлікту.
Шахрайка створила та керувала групами у Viber під назвами “Пошук зниклих 2022” та “Повертайся живим”. Щоб здобути більше уваги та довіри, вона публікувала фальшиві позитивні відгуки про себе на фейкових сторінках Facebook, де виглядало так, ніби вона надає реальну допомогу у пошуку військовослужбовців, а також розміщувала посилання та запрошення до своїх груп у Viber.
Як зловмисниця відшукала 74 родини військових та виманивала понад 260 000 грн
Зловмисниця вражала своєю винахідливістю та вмінням використовувати індивідуальний підхід у кожному випадку. Кожній родині потерпілого вона вигадувала унікальні історії, взаємодіяла по-різному та вимагала різні суми грошей.
За період з травня 2022 по липень 2023 року суд встановив, що вона вивела в оману 74 родини військових, завдавши їм збитків на суму понад 260 000 гривень.
Суд визнав вину жінки за статтями ч. 1 ст. 190 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді штрафу в розмірі 34 000 гривень і позбавлення волі на 2 роки.
